informacje finansowe

 

Kultura
Karolina Sekuła: Poważne gazety starają się nie pokazywania cierpienia
<img src='https://bi.im-g.pl/im/2e/19/19/z26319918M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Obrazy, którymi się otaczamy, są wygładzone, pozbawione rzeczy nieprzyjemnych. Na świecie przybywa ludzi, którzy nie wierzą w koronawirusa, a my widząc, jak on działa, nie publikujemy tego, bo boimy się reakcji - mówi fotoedytorka Karolina Sekuła, jurorka konkursu im. Krzysztofa Millera.Myślicie, że o #MeToo powiedziano już wszystko? Wręcz przeciwnie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9c/0a/19/z26259356M,Matilda-Voss-Gustavsson--autorka-reportazu--Klub--.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Książki Farrowa i Gustavsson są genialnym dopełnieniem spraw, które przed trzema laty zbulwersowały opinię publiczną. Pokazują, że problem nie tkwił w samych sprawcach, ale w całym systemie, który ich chronił."Zwycięża duch autorytaryzmu, nietolerancji, ksenofobii". Michnik na festiwalu w Hiszpanii ostrzega Europę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/0f/1a/19/z26321423M,Adam-Michnik-podczas-debaty.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- My, Polacy, jesteśmy wrażliwi w temacie suwerenności. Tylko Kaczyński pojmuje ją tak jak Putin. Dawajcie pieniądze, inwestujcie, a to, że chcemy otruć Nawalnego, to nasza sprawa: nasz Nawalny i nasza trucizna - mówił Adam Michnik, redaktor naczelny "Wyborczej", podczas rozmowy z filozofem Fernandem Savaterem na festiwalu Hay w Segowii.Kup fortepian Szpilmana. Aukcja pamiątek po wybitnym muzyku, bohaterze "Pianisty" Polańskiego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/7c/04/19/z26232956M,Fortepian-Szpilmana.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Władysław Szpilman otaczał się pięknymi przedmiotami. Na aukcję trafią zegarek, pióro, fortepian marki Steinway, a także rękopis listu Brahmsa do ukochanej i wiele innych pamiątek po Szpilmanie.


HWDP! Skąd ten gniew? Antypolicyjnych piosenek nie da się zliczyć
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d7/18/19/z26315479M,Kadr-z-teledysku-do-piosenki-pt---Alright--autorst.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Rage Against the Machine: "Niektórzy ze służb mundurowych / To ci sami, co palą krzyże". Peja i Slums Attack: "Ściągają cię z ulicy, oskarżają o zbrodnie / Popychają cię pod ścianę, obszukują kurtkę, spodnie". Znalezienie utworów, które bez ironii wychwalają pracę służb mundurowych, a nie powstały na ich zlecenie, to karkołomne zadanie.


Szwendali się, legitymowali, szukali okazji, żeby komuś przypierdolić. To stąd "Spytaj milicjanta"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/cb/1a/19/z26321099M,13-06-1989--Krakow--milicja-na-demonstracji-przeci.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Nie mogliśmy już słuchać tego piania, jak wspaniały jest polski socjalizm, jak wspaniała milicja i towarzysze z PZPR " - Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów punkowej grupy Dezerter, wspomina okoliczności powstania kultowego utworu "Spytaj milicjanta".


Na której planecie występują jednocześnie reggae i śmiertelność gatunków? Historia jednego rysunku
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ea/17/19/z26310634M,Autoportret-Michala--Sledzia--Sledzinskiego--W-His.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Kilka lat temu zostałem członkiem Partii Razem. Nie jestem ultrasem, ale bardzo im kibicuję, choć ja sam jestem "śpiochem". Co to znaczy? A na przykład to, że nie zdążyłem od 2015 r. odebrać legitymacji członkowskiej - mówi rysownik i autor komiksów Michał "Śledziu" Śledziński.


Czas połączyć siły i stawić czoła groźbie radykalnego nacjonalizmu. Michnik i Savater rozmawiają o Europie [NA ŻYWO]
<img src='https://bi.im-g.pl/im/31/18/19/z26315057M,Fernando-Savater-i-Adam-Michnik-beda-rozmawiac-w-n.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Adam Michnik, naczelny "Gazety Wyborczej", porozmawia o przyszłości Europy z Fernandem Savaterem, hiszpańskim filozofem i eseistą. Oglądaj na żywo.


Tomasz Kot: Wznieśli ręce do góry i zaczęli nimi machać. Tak się bije brawo w języku migowym
<img src='https://bi.im-g.pl/im/36/16/19/z26305590M,Tomasz-Kot-wspiera-festiwal-Kultura-Bez-Barier.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Nie wiedziałem, co się dzieje, nigdy się nie spotkałem z taką reakcją, wyglądało na ułożony wcześniej układ choreograficzny. Ktoś mi z boku szybko szepnął, że tak w języku migowym bije się brawo - opowiada Tomasz Kot. Aktor wspiera tegoroczną edycję Festiwalu Kultura Bez Barier.


Lewackie sitwy i kryzysy wieku średniego. Czego słuchamy, co czytamy i oglądamy
<img src='https://bi.im-g.pl/im/60/14/19/z26300256M,Kadr-z-filmu--Cuties-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Problem z kulturą robioną przez zamożnych białych mężczyzn nie polega na tym, że są biali, zamożni czy że są mężczyznami, ale na tym, że nie są w stanie wyjść poza własną perspektywę. Na szczęście są też inne.