informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Jest zgoda unijnych ministrów na limity połowowe na Bałtyku. Polska jako jedyna wstrzymała się od głosu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a6/c7/18/z25981350M,Port-rybacki-nad-Morzem-Batyckim.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W nocy unijni ministrowie decydowali o przyszłości Morza Bałtyckiego. Jedynym krajem, który wstrzymał się od głosowania nad limitami połowów ryb w przyszłym roku, była Polska.Festiwal filmowy w Gdyni. 14 tytułów powalczy o Złote Lwy, możliwa formuła online
<img src='https://bi.im-g.pl/im/68/08/18/z25200744M,Festiwal-Polskich-Filmow-Fabularnych-w-Gdyni-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>14 filmów będzie rywalizować o Złote Lwy w Konkursie Głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Święto polskiego kina - według obecnych planów - ma odbyć się w grudniu w Gdyni. Być może odbędzie się w formule online.Prof. Machcewicz: bronimy pierwotnej wystawy Muzeum II Wojny przed fałszem i polityczną ingerencją
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b4/f3/14/z21969588M,prof--Pawel-Machcewicz--byly-dyrektor-MIIWS-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Nie godzimy się na takie stwierdzenia, że na wystawie zabrakło polskich bohaterów, bo jest ich tam pod dostatkiem. Nie możemy się też godzić na fałszerstwa historyczne w imię pewnej polityki historycznej - mówi prof. Paweł Machcewicz, współtwórca wystawy w Muzeum II Wojny w Gdańsku.Lechia Gdańsk punktuje tylko z beniaminkami. Co zawiodło w meczu z Pogonią Szczecin?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fc/30/19/z26413820M,Lechia-Gdansk---Pogon-Szczecin-0-1--Przy-pilce-Tom.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Blado wypadł powrót Lechii Gdańsk na ligowe boiska po 22-dniowej przerwie. W przegranym 0:1 meczu z Pogonią Szczecin podopieczni trenera Piotra Stokowca mieli tylko przebłyski dobrej gry i wciąż nie potrafią zdobyć punktów z nikim oprócz beniaminków.


Covidowe osiedle w Mechelinkach. Prokuratura wszczęła dochodzenie i chce wstrzymania prac
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f0/1c/19/z26329328M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Zdaniem puckiej prokuratury twierdzenie dewelopera, że domy przy plaży w Mechelinkach mają służyć zwalczaniu pandemii, "nie jest racjonalnie uprawdopodobnione". Zwłaszcza że przed epidemią ten sam inwestor starał się o pozwolenie na budowę w tym miejscu.


Uczelnie w czasach pandemii. Jak sobie radzą z wyzwaniami?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/22/31/19/z26415138M,Uczelnie-w-czasach-pandemii.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W środowej debacie "Uczelnie w czasach pandemii. Wyzwania, oczekiwania, możliwości" udział wezmą rektorzy, prorektorzy i dziekani szkół wyższych z czerwonych stref. Opowiedzą m.in. o tym, jak organizować życie uczelni czy jak prowadzić zajęcia praktyczne w dobie koronawirusa.


484 nowe zakażenia koronawirusem na Pomorzu. Zmarły dwie młode kobiety
<img src='https://bi.im-g.pl/im/24/97/18/z25784868M,Epidemia-koronawirusa-w-Polsce.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Koronawirus. Sanepid poinformował we wtorek o 484 nowych potwierdzonych przypadkach SARS-CoV-2 w województwie pomorskim. Zmarło siedem osób, w tym dwie młode kobiety.


Koronawirus odwołuje kolejne wydarzenia kulturalne. Tym razem to Gdańskie Targi Książki
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fb/76/17/z24602875M,Gdanskie-Targi-Ksiazki-zostaly-przelozone-na-czerw.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Z marca zostały przełożone na listopad, z listopada - na czerwiec przyszłego roku. Gdańskie Targi Książki mają nową datę.


Sylwester w czasie koronawirusa. Gdańsk odwołuje miejską zabawę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/bf/5e/18/z25551039M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W tym roku ze względu na pandemię nie ma co liczyć na taneczne imprezy w klubach i lokalach czy miejskie sylwestry z koncertami. Zamiast tego czekają nas kameralne domówki, a w lokalach - kolacje w reżimie sanitarnym.


Kultura w czerwonej strefie w Trójmieście. Instytucje zapraszają i tęsknią za normalnymi czasami
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ac/30/19/z26411948M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Pomimo objęcia wszystkich miast Trójmiasta czerwoną strefą życie kulturalne nie zamarło. Działają kina, teatry, galerie sztuki, muzea, odbywają się koncerty. Wszystko w reżimie sanitarnym i przy znacznie mniejszej publiczności.


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'