informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' 300-metrowy upadek turysty z Rysw. Ratownicy TOPR mieli pracowitą sobotę w Tatrach
<img src='https://bi.im-g.pl/im/2b/26/1b/z28468779M,Zakopane--Ranni-turysci--akcje-ratownicze-TOPR.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W sobotę 28 maja ratownicy TOPR nie mieli spokoju. Do godz. 17 udzielili pomocy trzem osobom. Szczeglnie niebezpiecznie wyglądał wypadek turysty pod Rysami.Nowy Sącz. Alkoholowa libacja zakończona bjką. 34-latek zmarł kilka godzin pźniej w szpitalu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/29/2d/1b/z28499497M,Zdjecie-ilustracyjne.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Policja zatrzymała trzech sprawcw bjki, do ktrej doszło podczas zakrapianego alkoholem spotkania w jednym z mieszkań w Nowym Sączu. Na skutek obrażeń jeden z jej uczestnikw zmarł kilka godzin pźniej w szpitalu.Najpierw uderzył w radiowz, potem prbował uciekać. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/23/e6/1a/z28206883M,Policja--zdj--ilustracyjne-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>32-letni kierowca opla najpierw zderzył się z oznakowanym radiowozem, potem ruszył do ucieczki. Mimo że porzucił auto i zaczął uciekać pieszo, nie udało mu się przechytrzyć policjantw. Mężczyznę zatrzymano po krtkim pościgu.Odwołany lot z Krakowa do Zadaru. Na lotnisku w Balicach awantura, wezwano policję
<img src='https://bi.im-g.pl/im/29/c9/18/z25991977M,Krakow-Airport.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Piątkowy lot Ryanaira z Krakowa do Zadaru musiał być przełożony z powodu usterki samolotu. Pasażerowie nie przyjęli tej informacji najlepiej. Na lotnisku w Balicach wybuchła awantura.


Krakw polskim Greenwich? Jest pomysł, by oznaczyć historyczny krakowski południk zerowy
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6/7616/z7616626M,Ziemia-widziana-z-kosmosu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Krakw ma potencjał, by stać się drugim Greenwich i przyciągnąć turystw zafascynowanych astronomią i geodezją - przekonuje inicjator akcji "Honorowy południk krakowski". Chciałby oznaczyć historyczny południk zerowy, a okazją do tego mogą być przyszłoroczne obchody Roku Mikołaja Kopernika.


Zapukała do drzwi, poprosiła o długopis i kartkę, by zostawić wiadomość dla sąsiada. 87-latek ofiarą oszustw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ee/4d/19/z26530286M,Uwaga-na-oszustow-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nie każdy, kto puka do naszych drzwi, ma uczciwe zamiary - przestrzega policja. Przekonał się o tym 87-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, ktry właśnie stracił 1700 zł. Wpuścił do mieszkania kobietę, ktra twierdziła, że chce napisać wiadomość do jego sąsiada.


192 km/godz. na zakopiance. 26-letni kierowca ukarany maksymalnym mandatem
<img src='https://bi.im-g.pl/im/19/30/1b/z28510745M,Pirat-drogowy-na-zakopiance.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Szybki rajd po zakopiance skończył się dla 26-latka z powiatu tatrzańskiego spotkaniem z policją i ukaraniem maksymalnym mandatem. W Skomielnej Białej zatrzymali go funkcjonariusze z grupy Speed.


Krakw stawia na ekologiczny transport. MPK ogłosiło przetarg na zakup 22 autobusw elektrycznych
<img src='https://bi.im-g.pl/im/5b/b8/1a/z28018779M,Autobus-elektryczny-Irizar-testowany-w-MPK-Krakow.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W przyszłym roku w Krakowie pasażerowie będą mieć do dyspozycji 121 elektrycznych autobusw, z ktrych aż 81 to będą pojazdy przegubowe - informuje magistrat. MPK właśnie ogłosiło przetarg na zakup kolejnych zeroemisyjnych pojazdw.


W niedzielę Bieg Swoszowicki. Szykują się utrudnienia w ruchu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/eb/82/14/z21506539M,Brooks-Launch-4.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej - w niedzielny poranek szykują się utrudnienia w ruchu na terenie dzielnicy Swoszowice i gminy Mogilany. Wszystko przez organizowany 29 maja Bieg Swoszowicki.


Po gralsku może zaśpiewać tylko prawdziwy gral. Hanka Rybka z zespołem wystąpiła w Sopocie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d9/30/1b/z28510425M,Hanna-Rybka-z-zespolem-z-Zakopanego.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- By pokochać muzykę gralską, trzeba przyjechać do Zakopanego i spędzić czas z gralami. Kiedy pozna się mieszkańcw Podhala, o wiele łatwiej zrozumieć ich muzykę. I polubić! - przekonuje Hanka Rybka, wokalistka, założycielka kapeli gralskiej, ktra w piątek, w ramach akcji Zakopiańskiego Centrum Kultury, zainaugurowała kulturalny sezon letni 2022... w Sopocie przy molo.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'