informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Policjanci z Bochni i rodzina poszukują zaginionej 14-letniej Weroniki Pletty
<img src='https://bi.im-g.pl/im/93/29/18/z25334675M,Zaginiona-14-letnia-Weronika.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>14-latka ostatni raz widziana była przed północą 19 października. Dziewczyna spakowała rzeczy osobiste do plecaka i wyszła z mieszkania. Dotąd nie nawiązała kontaktu z rodziną.Po trzech latach koniec procesu o blokowanie wjazdu Kaczyńskiego na Wawel
<img src='https://bi.im-g.pl/im/8b/1d/18/z25285003M,Mowy-koncowe-na-rozprawie-w-sprawie-blokowania-wja.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Krakowski sąd okręgowy uniewinnił siedem osób obwinionych o zablokowanie wjazdu politykom PiS na Wawel. Po ogłoszeniu decyzji na sali wybuchły ogromne brawa. - Przyszliśmy tutaj po prawo i sprawiedliwość i je dostaliśmy - komentowała jedna z uniewinnionych osób.Pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydło dementuje plotki w sprawie jego urlopu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/dd/f8/17/z25133533M,Tymoteusz-Szydlo--2017-r-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Cytowany przez Polską Agencję Prasową i Radio RMF mec. Maciej Zaborowski oświadczył we wtorek: "Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające, są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło".Targi Książki w Krakowie. Tysiąc premier w cztery dni: biografie, eseje, dzienniki, powieści
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d1/26/18/z25323217M,Olga-Tokarczuk.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ta edycja Targów Książki w Krakowie znów zapowiada się rekordowo. Jak z tej obfitości wyłowić coś dla siebie i nie zbankrutować?


Czy abp Marek Jędraszewski straci miejsce w kapitule medalu Cracoviae Merenti? Jest projekt uchwały
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d1/9a/17/z24748241M,Abp-Marek-Jedraszewski--msza-na-Wawelu-3-maja.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Przewodniczący Rady Miasta Krakowa złożył projekt uchwały, która zmienia skład kapituły przyznającej medal Cracoviae Merenti. Wykreślony z niej został metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Radni PiS są tym faktem zbulwersowani.


Nie będzie podwyżek dla pracowników przedszkoli i żłobków. Wojewoda unieważnił uchwałę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/1b/26/16/z23225115M,Piotr-Cwik.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wojewoda małopolski Piotr Ćwik z PiS unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa, która miała podnieść pensje pracowników przedszkoli i żłobków samorządowych. Jego zdaniem rada miasta nie ma do tego kompetencji. Radni już zapowiadają, że pójdą do sądu.


Prezydent Majchrowski ministrem wojny w teatrze
<img src='https://bi.im-g.pl/im/09/c9/17/z24941321M,Jacek-Majchrowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W Teatrze Nowym Proxima "Król Maciuś Pierwszy". W obsadzie same gwiazdy, m.in. Andrzej Grabowski, Jan Peszek oraz Jerzy Stuhr. I. prezydent Majchrowski w roli ministra wojny.


Co może się stać z Nową Hutą po zamknięciu kombinatu?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/13/25/18/z25317651M,Nowa-Huta.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nowa Huta i kombinat metalurgiczny - związek długi, nie zawsze idealny, ale mocno wpisany w tożsamość dzielnicy. Wygaszenie wielkiego pieca będzie symbolicznym rozwodem miasta i zakładu. Co potem?


Hulajnogi - niebezpieczne zawalidrogi. Niewidomi się na nich przewracają
<img src='https://bi.im-g.pl/im/11/28/18/z25331729M,Hulajnoga-na-ulicy.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Niewidoma nauczycielka poważnie się poturbowała, bo wpadła na elektryczną hulajnogę rzuconą na chodnik. W obronie kobiety stanęła cała szkoła: - Obostrzenia dla hulajnóg w Parku Kulturowym to za mało. Żyjemy na terenie całego Krakowa.


Jutronauci w Krakowie. Sabre dla milionów podróżnych
<img src='https://bi.im-g.pl/im/84/e6/17/z25060484M,Sebastian-Drzewiecki.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Zaczynali od sześciu inżynierów i składanych samodzielnie komputerów. Dziś w krakowskim centrum Sabre pracuje 1,5 tys. osób tworzących rozwiązania dla hoteli i linii lotniczych na całym świecie.


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'