informacje finansowe

 

Swiat
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Pociski dla Ukrainy "priorytetem". Zamówienia dla innych krajów wstrzymane
Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego potwierdził, że dostawy pocisków do Ukrainy zostaną objęte priorytetem. Inne państwa, które złożyły zamówienie na pociski do m.in. systemów Patriot będą musiały dłużej poczekać. Wśród takich krajów znajdzie się Polska, ponieważ jak przekazał John Kirby tylko dwa kraje unikną opóźnień - Tajwan i Izrael.Nie żyje Donald Sutherland. Legendarny aktor miał 88 lat
Nie żyje Donald Sutherland. Wybitny aktor odszedł po walce z ciężką chorobą w wieku 88 lat. O śmierci artysty poinformował jego syn, także aktor. Kochał to, co robił i robił to, co kochał, i nie można prosić o nic więcej. Dobrze przeżyte życie - pożegnał ojca. Wpis na temat śmierci Sutherlanda opublikował także polski premier Donald Tusk.Potężny huragan uderzył w Moskwę. Są ofiary
Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku huraganu, który przyniósł ze sobą ulewne deszcze i porywisty wiatr. Setki drzew zostało wyrwane z ziemi. Porywy wiatru osiągały 115 km/h. W pobliżu rosyjskiej stolicy miała pojawiać się również trąba powietrzna.Putin grozi zmianą zasad. Chodzi o użycie broni jądrowej
- Rosja rozważa zmiany w swojej doktrynie dotyczącej użycia broni jądrowej - zapowiedział Władimir Putin. Dotychczasowa dopuszcza taki scenariusz w dwóch przypadkach. Może to oznaczać, że Kreml przychyli się do apeli rosyjskich analityków i obniży próg jej użycia.


Kraj pogrążył się w ciemnościach. Miliony ludzi bez prądu
Ekwador pogrążył się w ciemnościach. 18 milionów ludzi zostało odciętych od prądu. Brak energii wpłynął na funkcjonowanie szpitali, metra czy zakładów produkcyjnych. Zasilanie udało się przywrócić dopiero po kilkunastu godzinach, jednak nie w całym kraju.


Mistrzostwa bez Serbii? Reprezentacja grozi wycofaniem się z rozgrywek
Zajmująca ostatnie miejsce w grupie C na Euro 2024 reprezentacja Serbii niespodziewanie może wycofać się z turnieju. To pokłosie bałkańskiego meczu Albanii z Chorwacją, podczas którego wykrzykiwano obraźliwe hasła pod adresem Belgradu. Z kolei wcześniej Serbowie chętnie skandowali nazwisko Władimira Putina.


Samolot Taylor Swift oblany farbą. Aktywiści włamali się na lotnisko
Aktywiści ekologiczni włamali się na prywatne lotnisko. Akcję wymierzyli w znaną piosenkarkę Taylor Swift, ponieważ tam stacjonowały jej prywatne odrzutowce. Grupa Just Stop Oli opublikowała nagranie, na którym widać, jak dwie aktywistki oblewają samoloty pomarańczową substancją. W zamieszczonym wpisie przekazały także swoje żądania.


Polak skazany na Białorusi. Trafił do kolonii karnej
Obywatele Polski i Litwy - razem z 13 innymi osobami - zostali w środę dodani na listę więźniów politycznych przez białoruskie Centrum Obrony Praw Człowieka Wiasna. Reżim Alaksandra Łukaszenki postawił im zarzuty grożące wieloletnią kolonią karną. Większość procesów toczyła się za zamkniętymi drzwiami.


W Grecji turyści znikają bez wieści. Dramatyczne doniesienia
Greckie media obiegła informacja o zaginięciu kolejnej turystki, która wyszła z pensjonatu pospacerować. Służby prowadzą intensywne poszukiwania, ale spodziewają się, że kobieta zmarła w wyniku upałów. W ostatnim czasie w Grecji zginęło w ten sposób pięcioro turystów.


Putin otrzymał nietypowy prezent. Pokazała to reżimowa telewizja
Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un po spotkaniu w Pjongjangu podarował Władimirowi Putinowi prezent. To para psów myśliwskich północnokoreańskiej rasy Pungsan.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.Swiat'