informacje finansowe

 

Kultura
To on zagrał Adasia w słynnym filmie dla młodzieży. Nie żyje Jzef Skwark
<img src='https://bi.im-g.pl/im/24/d6/1b/z29188388M,Jozef-Skwark-nie-zyje--Niezapomniany-Szatan-z-siod.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Był niezapomnianym Szatanem z sidmej klasy. Po tej roli nie brakowało mu wielbicieli i wielbicielek. W Warszawie 25 listopada zmarł aktor Jzef Skwark. Miał 84 lata.Papież Polak i babcia komunistka. 5 spektakli, ktre trzeba zobaczyć na Boskiej Komedii
<img src='https://bi.im-g.pl/im/42/d0/1b/z29165378M,Spektakl--Smierc-Jana-Pawla-II--w-Teatrze-Polskim-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Imponujący i przewrotny spektakl o kulcie papieża Polaka, czuły, ale i krytyczny obraz teatralnej pracy kobiet, nowy teatr psychologiczny i szalona post-opera. Podpowiadamy, co oglądać na najważniejszym festiwalu teatralnym w Krakowie.Marcin Kudełka nie żyje. Jego głosem mwił Johnny Bravo
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e3/d4/1b/z29181923M,Marcin-Kudelka-nie-zyje.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>24 listopada w Sopocie zmarł aktor i lektor Marcin Kudełka, ktry użyczał głosu tytułowej postaci w kreskwce "Johnny Bravo". Miał 59 lat.Zanucisz "Białego misia"? A może hymn mundialu? [QUIZ]
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4b/d2/1b/z29173067M,Tymon-Tymanski-na-zdjeciu-z-2004-r---kiedy-do-kin-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Znasz najpopularniejszą reklamę listopada? Wiesz, czym zaszokował ostatnio Banksy? A może zanucisz poprawnie "Białego misia"? Rozwiąż nasz quiz.


Jak po "Tangu" poszłam w tango z "Lubiewem", w ktrym każde zdanie jest na wagę złota
<img src='https://bi.im-g.pl/im/c2/d4/1b/z29180098M,Pisarz-Michal-Witkowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Noblistka nie dotarła do pierwszego miejsca, George Saunders naraża się miłością do Rosjan, Vsquez nie jest Marquezem, ale dlaczego w rankingu nie ma Witkowskiego?


Bądźmy konsumentami krytycznymi i podejrzliwymi. A w Black Friday naprawmy sobie buty
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d5/ca/1b/z29139413M,Black-Friday--Witryna-sklepowa-w-galerii-handlowej.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Jak zobaczyłam te gry śmieci i poczułam zapach rozkładających się ubrań, to zrozumiałam, że świat nie może tak dłużej funkcjonować - mwi działaczka Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, ktra organizuje alternatywę dla Black Friday.


Wciąż słyszy głos nazistw. Świetna Dorota Kolak w spektaklu według austriackiego skandalisty
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9e/d1/1b/z29169310M,Dorota-Kolak-w-spektaklu--Plac-Bohaterow--w-Teatrz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W "Placu Bohaterw" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku najbardziej przejmującą rolę stworzyła Dorota Kolak. Gra siostrę zmarłego profesora, ktrej rozpacz objawia się nie tyle w dramatycznych gestach, co w zaniechaniu wszelkiego działania.


Anne Applebaum: Wojna między Rosją a Ukrainą to walką między tyranią i wolnością
<img src='https://bi.im-g.pl/im/82/d2/1b/z29172354M,Anne-Applebaum-pisze-list-do-Servera-Mustafayeva-z.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- To powszechne wsparcie dla Ukrainy jest także wsparciem dla Pana i dla wielu innych osb w podobnym położeniu - pisze do więzionego przez Rosję Servera Mustafayeva dziennikarka i historyczka Anne Applebaum.


Kościł jak toksyczny partner. Dlaczego Dawid Podsiadło musi "prosić" o apostazję?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/92/d2/1b/z29172114M,Krzyz-i-kamera-nad-wyjsciem--Gdzies-na-Podkarpaciu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Groźna choroba apostazji" - taki tytuł krzyczy z okładki najnowszego numeru tygodnika "Do Rzeczy". Pod nim - zdjęcia Margaret, Dawida Podsiadły, Artura Barcisia i Agnieszki Włodarczyk.


Polski PEN Club: Ten brutalny atak to kolejny cios w Polskę otwartą oraz w jej przyjacił
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d1/eb/1a/z28228049M,Oksana-Zabuzko.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po przerwaniu krakowskiego spotkania z Oksaną Zabużko Polski PEN Club wydał oświadczenie, w ktrym czytamy: "Polski PEN Club potępia ten brutalny atak, ktry jest niedopuszczalnym aktem naruszenia wolności wypowiedzi i wolności zgromadzeń".