informacje finansowe

 

Kultura
Swą jedyną operę Beethoven nasycił buntem przeciw tyranom. Jak wypada jej warszawska premiera
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e5/72/1a/z27730405M,Opera--Fidelio--Beethovena---premiera-odbyla-sie-w.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Fidelio" Beethovena na scenie Opery Narodowej w Warszawie zazancza, że nie ma dla człowieka większego cierpienia i upadku niż utrata wolności.Gadżety, skarpety i w końcu płyta "Toy". Londyn, Nowy Jork i Warszawa w 75. urodziny Davida Bowiego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/60/72/1a/z27730528M,Muzyka-Bowiego-w-specjalnej-technologii--interakty.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W Londynie i Nowym Jorku otwarto w poniedziałek multimedialne salony poświęcone jednej z największych gwiazd w historii muzyki, artystycznemu kameleonowi i ikonie stylu Davidowi Bowiemu. To pierwszy punkt hucznych obchodw 75. urodzin artysty."Preferowani są ci, co się nadyrektorowali". Zagęszcza się atmosfera wokł ważnego konkursu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ad/e7/15/z22969005M,Monika-Strzepka.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Kryteria konkursw na dyrektorw teatrw dyskryminują czynnych artystw, a zwłaszcza artystki - twierdzi w liście do władz Warszawy reżyserka Monika Strzępka. Wiceprezydentka Aldona Machnowska-Gra zaprzeczaBruce Liu: Mam trzy domy: w Chinach, Paryżu i Montrealu. Po wygranej pewnie przeniosę się do Europy
<img src='https://bi.im-g.pl/im/76/72/1a/z27730806M,Bruce-Liu-z-sobotnia-okladka-Gazety-Wyborczej-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Bardzo dużo ćwiczyłem pomiędzy kolejnymi etapami przesłuchań, nawet po siedem godzin dziennie. Gdy się tak dużo ćwiczy i nie widzi świata poza muzyką, można łatwo wpaść w rutynę, co pźniej słychać w grze - mwi Bruce Liu, zwycięzca 18. Konkursu Chopinowskiego


James Michael Tyler nie żyje. Aktor znany głwnie z serialu "Przyjaciele" miał 59
<img src='https://bi.im-g.pl/im/57/71/1a/z27728215M,James-Michael-Tyler--Gunther-z-serialu--Przyjaciel.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>James Michael Tyler, Gunther z serialu "Przyjaciele", nie żyje. Zmarł 24 października w swym domu w Los Angeles. Miał 59 lat.


Możesz być właścicielem - jeśli jest nim twj tata. Polskie "The Office" to dosadna komedia o pracy
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6a/6f/1a/z27720042M,The-Office-PL.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Zamiast podwyżek dla kobiet rozmowy o siostrzeństwie. Jak właściwie w polskiej mutacji "The Office" wygląda polska praca? Nowy serial Canal+ wyciąga jej trzy grzechy głwne.


Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor znany z filmw "Vabank" i "Kiler" zmarł w wieku 70 lat
<img src='https://bi.im-g.pl/im/05/71/1a/z27727109M,Krzysztof-Kiersznowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny zmarł w wieku 70 lat. Największą popularność przyniosła mu rola Wąskiego w "Kilerze".


Tak, to nie jest serial dla dzieci. Ale to nie znaczy, że odpowiada za przemoc w szkołach
<img src='https://bi.im-g.pl/im/85/6d/1a/z27710341M,-Squid-Game-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nie wątpię, że obawy rodzicw są szczere. Romans popkultury z przemocą to śliska sprawa - nawet gdy rezerwuje się ją tylko dla dorosłych. Ale czy gdyby "Squid Game" nie powstał, w szkołach nie dochodziłoby do bjek?


Krwawa rzeźnia przez "Wesele" - co prasa od lewej do prawej pisze o filmie Smarzowskiego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/65/5b/1a/z27637093M,Zydzi-spedzeni-na-rynek-w-miasteczku-latem-1941---.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po "Wołyniu" prawica nosiła Smarzowskiego na rękach i i już prawie stawiała mu pomnik obok Kaczyńskiego. Po "Klerze" kochali go głwnie liberałowie i antyklerykałowie. A co się stało przy okazji nowego "Wesela"?


Twrca Klubu Komediowego: Śmiech bierze się z traumy i depresji, a nie z tego, że jest miło
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6c/6b/1a/z27702380M,Klub-Komediowy.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Skłamałbym, gdybym powiedział, że komedia źle sobie radzi w dzisiejszej rzeczywistości, na tym styku pomiędzy dwoma wrogimi obozami. Raz ukłoni się tym, raz zagra pod innych. Ten podział jest bardzo bekotwrczy. Ale myślę, że naszym zadaniem jako satyrykw jest nie tyle beka, ile przywracanie przekory w widzeniu rzeczywistości - mwi Michał Sufin z Klubu Komediowego.