informacje finansowe

 

Kultura
Noc Muzew. 5 wydarzeń, ktrych nie można przegapić
Program Nocy Muzew, jak co roku, jest bardzo bogaty i rżnorodny. Nie wiecie, co wybrać? Oto nasze propozycje.Zmieniają świat, życie ludzi i nasze poglądy. 35 tekstw na 35-lecie "Gazety Wyborczej"
Na 35. urodziny "Gazety Wyborczej' wybraliśmy 35 wybitnych tekstw: reportaży, esejw, wywiadw.Rottenberg o synu: To nie był "złoty strzał", to było pobicie
Anda Rottenberg: Do dziś przypominają mi się bezsenne noce, ten wieloletni czas czekania na znak: czy moje dziecko żyje, czy znaleziono jego ciało, dlaczego, gdy jeszcze mogłam mieć na cokolwiek wpływ, zachowywałam się tak, a nie inaczej? Te wyrzuty sumienia nie znikną nigdy.Rewolucja w ortografii. Rada Języka Polskiego zapowiada nowe zasady pisowni
Już nie "warszawianka", ale "Warszawianka"; nie "plac Zbawiciela", ale "Plac Zbawiciela"; nie "czyby", ale "czy by". Rada Języka Polskiego uchwaliła nowe zasady pisowni. Co jeszcze się zmienia?


Nie żyje Roger Corman. Był krlem kina klasy B
W wieku 98 lat zmarł legendarny reżyser i producent filmowy Roger Corman - dowiedział się magazyn "Variety".


Czarny Szkot, Rwandyjczyk, uchodźca, queer. W roli świętej jak James Bond
Historia jego życia nadawałaby się na serial, ale na razie to on gra w serialu. Rolę, ktra jest telewizyjnym odpowiednikiem roli agenta 007.


To wizerunkowy sukces Donalda Tuska. Nikt nie był tak dobrze przygotowany do tej roli
Można przełamać długą tradycję robienia ministrw kultury z politykw, ktrzy może niekoniecznie tego chcieli, a może niekoniecznie znają się na tym obszarze.


Nowy szef odebranego PiS-owi Instytutu im. Dmowskiego: - Słuszne idee same się nie obronią
Adam Leszczyński stanął na czele jednej z najważniejszych instytucji PiS-wskiej propagandy historycznej, Instytutu Dmowskiego i Paderewskiego.


Wałęsa jako"żona przy mężu"? Zasługiwałaby na status opozycjonistki dokładnie tak samo
W decyzji, by Danucie Wałęsie nie przyznać statusu opozycjonistki, najgorsze nie są małostkowość i arogancja państwa PiS, a coś zupełnie innego.


Śmigulski wydawał pieniądze PISF w klubie nocnym. Sienkiewicz: "To były kadry Glińskiego"
Pełniąca obowiązki dyrektora PISF Kamila Dorbach sporządziła wnioski do prokuratury, ale także do Krajowej Administracji Skarbowej. - Naruszenia są poważne, bezsporne, udowadnialne - powiedział minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.