informacje finansowe

 

Kultura
Najzwyklejsza, cicha miłość. Ten film składa się z drobiazgw, błyskw, okruchw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/de/15/1b/z28400094M,Millennium-Docs-Against-Gravity---Silent-Love---de.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Opowieść o karze boskiej, ktrą wyleczył antybiotyk, historia o żałobie, odwadze, miłości i Targi Książki w Pałacu Kultury. Polecamy wydarzenia w ten weekend.Ruszaj się z Sinfonią Varsovią. Tego jeszcze na festiwalu nie było
<img src='https://bi.im-g.pl/im/98/2f/1b/z28505752M,Sinfonia-Varsovia--Aleksandar-Markovic.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>22. Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu rozpocznie się 7 czerwca w siedzibie orkiestry na Grochowskiej. Szykuje się wiele koncertw, ale tematem w tym roku jest ruch. - To nasza odpowiedź na bezruch pandemii - mwi Janusz Marynowski, dyrektor Sinfonii Varsovii.Ukraina nie przestanie już o sobie mwić! A co na to reszta świata?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ed/2f/1b/z28505837M,24-02-2022--Warszawa--Oksana-Zabuzko-na-premierze-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Kiedy w świecie słychać głos jakiegoś narodu, kiedy z przekonaniem twierdzi, że istnieje, podobnie jak jego kultura - o wiele trudniej jest go zniszczyć! Te gorzkie słowa o Ukrainie i stosunku świata do niej zabrzmiały z ust Oksany Zabużko wczoraj na scenie Teatru Polskiego.Aktor, ktrego uwielbialiśmy się bać. Ray Liotta, "chłopiec z ferajny", nie żyje
<img src='https://bi.im-g.pl/im/be/2f/1b/z28505022M,Ray-Liotta-nie-zyje.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ray Liotta, aktor z "Chłopcw z ferajny" (1990) Martina Scorsese, nie żyje. Miał 67 lat. Jego specjalnością były czarne charaktery. Żartował: "Fajnie byłoby nakręcić film, w ktrym nie muszę dusić dziewczyny, żeby ją zdobyć".


Kevin Spacey znw oskarżony o agresję seksualną
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4e/2f/1b/z28504910M,Kevin-Spacey-znow-oskarzony-o-agresje-seksualna.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>62-letni gwiazdor hollywoodzki Kevin Spacey został oskarżony przez brytyjską Crown Prosecution Service o cztery napaści seksualne w stosunku do trzech osb - podał brytyjski "The Guardian". Podobne kłopoty Spacey ma od 2017 roku.


Nieznane grafiki z czasw, gdy płonęło warszawskie getto. Te wystawy trzeba zobaczyć
<img src='https://bi.im-g.pl/im/c4/2b/1b/z28489668M,Wojenne-grafiki-i-szkice-Mieczyslawa-Wejmana-bedzi.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Cykl "Tańczący" to nieomal dokument czasu okupacji i akcji likwidacyjnej getta. Nie ma wielu innych o podobnej randze. Po raz pierwszy możemy obejrzeć go w całości.


Wiecznie młody Tom Cruise. Nasz quiz o nim to nie mission impossible
<img src='https://bi.im-g.pl/im/1d/2d/1b/z28498973M,Tom-Cruise-wrocil-wlasnie-rola-w--Top-Gun--Maveric.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ile części "Mission Impossible" powstało, ile Oscarw ma Tom Cruise i jakiego polskiego mostu nie udało mu się wysadzić? Sprawdź, co wiesz o jednym z największych gwiazdorw w historii Hollywood.


Gitara legendarnego muzyka sprzedana za 4,5 mln dol. Była jego ulubioną
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e8/2e/1b/z28501224M,Niebieska-gitara-Mustang-Fender-z-1969-roku-uzywan.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Elektryczna gitara Kurta Cobaina - 1969 Fender Mustang - została sprzedana rekordowo. Za znacznie więcej, niż szacowali eksperci.


Florence and The Machine, Targi Książki i "Ulisses" Kleczewskiej. Polecamy kulturalne wydarzenia
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f9/21/1b/z28450297M,Florence-and-the-The-Machine-wystapi-na-Orange-War.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Stadionowa trasa Dawida Podsiadły, finał Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Florence and The Machine na Orange Warsaw Festivalu i trzy dni z kinem dokumentalnym kobiet, czyli festiwal HER Docs w Poznaniu. Polecamy kulturalne wydarzenia w maju i czerwcu.


"W akcie urodzenia mam wpisane Jan Paweł". Mocnym singlem Pezet zapowiada nowy album
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9e/2c/1b/z28493726M,Pezet----Jan-Pawel--.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Był taki moment, że mi trochę odjebało/Ona została wtedy na noc i poznałem co to boże ciało" - rapuje Pezet w nowej piosence "Jan Paweł". Na jesieni ukaże się więcej - cała płyta "Muzyka komercyjna".