informacje finansowe

 

Kultura
Słynna orkiestra rozpoczyna swój flagowy festiwal. Na co warto się wybrać?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d2/15/1a/z27349714M,Anna-Duczmal---Mroz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>21 koncertów symfonicznych i kameralnych, z muzyką współczesną i Bazylkiem, który jest bohaterem familijnych poranków - tak zapowiada się 21. Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu w siedzibie orkiestry na Grochowskiej 272 w Warszawie.Wiedźmin idzie w ślady Bonda i Supermana. To już pewne: do panteonu światowej popkultury wszedł pierwszy Polak
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9f/1d/1a/z27382431M,Henry-Cavill-na-zdjeciu-zapowiadajacym-2--sezon--W.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po książkach Andrzeja Sapkowskiego świat podbiły wiedźmińskie gry wideo. Po grach - serial. Mamy też świetne amerykańsko-polskie komiksy, grę na smartfony, wkrótce - kolejne produkcje Netflixa. "Wiedźmin" z globalnej marki przeobraża się właśnie w całe osobne uniwersum.Jan Pęczek nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" miał 71 lat
<img src='https://bi.im-g.pl/im/43/1c/1a/z27379523M,Jan-Peczek.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Jan Pęczek, od 2007 r. pasjonat samochodów Zenek Grzelak w serialu "Barwy szczęścia" TVP2, zmarł 27 lipca po długiej chorobie.Bob Odenkirk hospitalizowany na planie "Better Call Saul"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/42/1c/1a/z27379522M,Bob-Odenkirk.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>58-letni Bob Odenkirk zemdlał na planie popularnego serialu "Better Call Saul" w Nowym Meksyku. Koledzy z ekipy wezwali pogotowie. Przyczyna niedyspozycji Odenkirka nie jest na razie znana.


"Opłata od smartfonów" nie obejmie smartfonów. Łatwiej zbudować pałac, niż ubezpieczyć artystę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/c1/1b/1a/z27375553M,79--Posiedzenie-Sejmu-VIII-Kadencji.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Co jest ważne dla ministra Glińskiego? Mamy fundusz dla narodowców, spółkę budującą Pałac Saski i miliony dla Rydzyka. Nie mamy ciągle obiecanej ustawy o ubezpieczeniach dla artystów.


Britney Spears walczy o niezależność. Prawnik wnosi o nowego kuratora
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f5/1b/1a/z27374325M,Fani-Britney-Spears--protestuja-pod-pomnikiem-Linc.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Niecałe dwa tygodnie zajęło nowemu prawnikowi piosenkarki przygotowanie wniosku o odebranie kurateli jej ojcu Jamiemu Spearsowi i przekazanie profesjonaliście.


W czasach #MeToo ta historia brzmi jak fake news. Ale jej prawdziwości nie da się zaprzeczyć
<img src='https://bi.im-g.pl/im/19/11/1a/z27336473M,Swietlana-Aleksijewicz--wybitna-reportazystka-i-la.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Zauważyłam u siebie niepokojący objaw: zanik zdziwienia. Polska kupuje respiratory od handlarza bronią? Dlaczego nie. Wiceminister edukacji chce umacniać cnoty niewieście? Nie drgnęła mi powieka. Niezaszczepiony lekarz reprezentacji olimpijskiej zakaża zawodników koronawirusem? Jasne.


Cosby wyszedł na wolność, Spacey wraca do grania, Allen reżyseruje. Czy #MeToo poniosło klęskę?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a4/17/1a/z27358116M,Bill-Cosby-przed-swoim-domem-po-uwolnieniu--30-cze.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Uwolnienie Billa Cosby'ego, jednego z najpotężniejszych mężczyzn skazanych za przemoc seksualną, było wisienką na torcie. Czy wystarczyły niecałe cztery lata, by #MeToo poniosło klęskę?


Leszek Benke nie żyje. Swoją popisową rolę grał w programie "Spotkanie z Balladą"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6c/17/1a/z27358828M,Leszek-Benke-nie-zyje.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Aktor był znany z roli komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopydłowie w cyklicznym programie kabaretowym "Spotkanie z Balladą". Miał 68 lat.


Wróżbita Maciej o coming oucie: Jestem od 20 lat w związku. Ja i mój partner nie jesteśmy ideologią
<img src='https://bi.im-g.pl/im/42/16/1a/z27356994M,Wrozbita-Maciej-Skrzatek-dokonal-coming-outu-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- W wielu krajach europejskich chodzenie ulicą za rękę z partnerem tej samej płci jest rzeczą normalną, w Polsce można za to dostać w pysk - mówi "Wyborczej" Maciej Skrzątek, znany w Polsce jako Wróżbita Maciej. Kilka dni temu dokonał coming outu.