informacje finansowe

 

Polityka
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Przeniesienie
Ostatnie wydarzenia spod Pałacu Prezydenckiego kolejny raz ukazują słabość polskiego państwa. Przeniesienie krzyża do kaplicy w siedzibie prezydenckiej wywołało kolejną burzę medialną i ponownie wznieciło, niewygasły jeszcze konflikt. Konflikt, z ktĂłrego bardzo trudno jest wyjść. SposĂłb, w jaki krzyż został przeniesiony pozostawia wiele do życzenia i nie chodzi tu bynajmniej o obrazę uczuć religijnych. W państwie prawa nie może być tak, że władza boi się postąpić w jedyny i racjonalny sposĂłb, aby nie drażnić określonej grupy społecznej, w  tym przypadku obrońcĂłw krzyża.Manifestacje prezesa
Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce na polskiej scenie politycznej, mogą napawać pewnego rodzaju niepokojem. Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej zaczyna przypominać armię zaciężną, gdzie tylko i wyłącznie dowĂłdca ma prawo wyrażać własne zdanie i rozkazy, a reszta „żołnierzy” ma je karnie wykonywać. Odsunięcie od władz partii ludzi odpowiedzialnych za kampanię prezydencką, a następnie wystawienie w pierwszym szeregu zasłużonych i obytych w bojach politykĂłw w postaci Macierewicza, Błaszczaka, czy Brudzińskiego, a następne zawieszenie posłanki Elżbiety Jakubiak, sprawia, wrażenie tworzenia wokĂłł tej partii muru. PiS staje się oblężoną twierdząKogo i co wybieramy?
Za około dwa, trzy miesiące odbędą się wybory samorządowe. Wybory być może trochę mniej trzymające krew w żyłach; mniej, można by powiedzieć, spektakularne. Jednak rĂłwnie ważne jak elekcje parlamentarna i prezydencka. Warto zatem prześledzić jak i kogo wybierzemy najbliższej zimy. Na wstępie należy zaznaczyć, że wybierać będziemy organy władzy samorządowej na każdym z trzech stopni podziału terytorialnego w Polsce, czyli odpowiednio na szczeblu gminy, powiatu i wojewĂłdztwa. Na poziomie gminy będzie to wĂłjt, burmistrz lub prezydent miasta oraz rada gminy lub rada miasta w zależności od statusu danej miejscowości. Na szczeblu powiatu oraz wojewĂłdztwa będzie to natomiast odpowiednio rada powiatu oraz sejmik wojewĂłdztwa, z ktĂłrych to organĂłw zostaną wybrane zarządy powiatu i wojewĂłdztwa.Platforma listy pisze
Powoli zbliżają się wybory samorządowe. Wiele partii i ugrupowań zaczyna przygotowania do tego ważnego testu wyborczego. Na giełdach nazwisk pojawiają się nowe kandydatury na prezydentĂłw, burmistrzĂłw poszczegĂłlnych miast. Pojawiają się rĂłwnież liczne zapowiedzi powrotĂłw z Parlamentu Europejskiego. Desant miałby dotyczyć między innymi Wojciecha Olejniczaka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Odpowiedź prezesa
Jarosław Kaczyński wystosował list do członkĂłw Prawa i Sprawiedliwości. Można Ăłw list uznać za odpowiedźÂ  na niedawny krytyczny wpis na blogu Marka Migalskiego, bo między innymi wspomina w nim, że w partii koniecznie trzeba uporać się ze zjawiskiem nielojalności. Na samym początku prezes Kaczyński stwierdza, że listem tym postanawia wrĂłcić do starej (stosowanej za czasĂłw Porozumienia Centrum) praktyki pisania listĂłw od prezesa do członkĂłw partii. Praktyka ta ma na celu, według Jarosława Kaczyńskiego jednoznaczność interpretacyjną, jak pisze prezes, pewnych informacji i zdarzeń, ktĂłre do członkĂłw PiS – u albo nie dochodzą, albo dochodzą w formie zniekształconej.


30. rocznica, czyli kłóćmy się dalej...
Obchody 30. rocznicy powstania Solidarności nie przyniosły przełomu w postaci porozumienia pomiędzy dawnymi działaczami. Osiągnięcie kompromisu wydaje się być poza zasięgiem. Niestety, obchody, ktĂłre powinny stać się świętem całej Polski, podobnie jak obchody 4 czerwca, stały się manifestacją zwolennikĂłw Prawa i Sprawiedliwości. Całkowity brak poszanowania osĂłb, ktĂłre brały udział w tamtych wydarzeniach, obecnych na obchodach byłych i obecnych premierĂłw pokazuje, że Polacy nie dorośli do tego, aby w pełni docenić sukces, jakim były podpisane porozumienia.


Bój o Warszawę
Kampanię samorządową czas zacząć! Lada dzień premier ogłosi ostateczny termin wyborĂłw. Najbardziej ekscytujące są te elekcje, gdzie czarno na białym wiemy kogo wybieramy. Tak jest w przypadku wyborĂłw wĂłjtĂłw, burmistrzĂłw, prezydentĂłw miast. Jak zwykle najbardziej prestiżowy pojedynek stoczy się w stolicy.


Za kulisami EURO 2012
Polscy politycy zarĂłwno z lewa, z prawa, jak i centrum co i rusz pouczają PolakĂłw by nie poddawali się kryzysowi biorąc sprawy w swoje ręce. Pomysłowość i kreatywność PolakĂłw pozwalają stawić czoło kryzysowi, wygrać z otaczającym marazmem i brakiem perspektyw na rynku pracy.  Sami politycy, z ktĂłrych wielu uczestniczyło w przewrocie ustrojowym, powtarza slogany o potrzebie końca państwa opiekuńczego. Byłoby dobrze gdyby za ich słowami szły czyny.


Rozłam w partii Kaczyńskiego?
Kolejne przegrane wybory przez Prawo i Sprawiedliwość oraz powrĂłt jej prezesa do dawnej retoryki, sprzyjają pojawianiu się krytycznych głosĂłw związanych z dalszym funkcjonowaniem partii w tym kształcie. Głosy krytyki pojawiają się nie tylko ze strony prawicowych publicystĂłw, ktĂłrzy dotąd sprzyjali PiS-owi, ale płyną rĂłwnież od coraz większej rzeszy politykĂłw partii.


Partia Palikota
Lada dzień nad przyszłością ekscentrycznego posła Palikota będzie obradował partyjny sąd koleżeński. Najprawdopodobniej żadnej kontrowersyjnej – czytaj wyrzucenie z Platformy – decyzji Ăłw organ nie podejmie, bo po prostu nie będzie to opłacalne wizerunkowo. Mimo tego Janusz Palikot  otwarcie daje do zrozumienia, że jeżeli przez najbliższe 5 – 6 miesięcy partia rządząca nie ruszy z jasnym – liberalnym programem w kwestiach światopoglądowych, to bardzo możliwa jest jego samodzielna dezercja i utworzenie zarazem nowego ugrupowania na lewo od PO.


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'