informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Opozycjoniści bronią kard. Gulbinowicza i piszą o "wątpliwej wiarygodności" ofiary. "To jest fatalny list"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e3/61/17/z24516835M,Kardynal-Henryk-Gulbinowicz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Działacze opozycji z czasów PRL napisali list w obronie kard. Gulbinowicza. Podkreślają w nim zasługi kapłana dla Solidarności i zaznaczają, że w "kwestii o charakterze obyczajowym" znamy jedynie "jednostkowe świadectwo o wątpliwej wiarygodności". - To jest fatalny list, który rani pokrzywdzonych - mówi mec. Artur Nowak, autor książek o pedofilii w Kościele.Duży spadek zakażeń koronawirusem, choć Dolny Śląsk wciąż na podium. "Zgubione przypadki" dopisane do ogólnej liczby
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ff/4f/19/z26538495M,Koronawirus.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>We wtorek przybyło nieco ponad 10 tys. nowych zakażeń COVID-19, z czego ponad tysiąc pochodzi z Dolnego Śląska. Nie wiadomo jednak, skąd pochodzi ponad 200 zakażonych. Dopisano również 22 tys. "zgubionych przypadków" do ogólnej liczby.W szpitalu nie ma nawet poduszek i termometrów. Mieszkańcy organizują zbiórkę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a4/cb/18/z25997476M,Koronawirus--Zdjecie-Ilustracyjne.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W szpitalu w Kłodzku, który szybko i niemal od podstaw musiał utworzyć oddział dla chorych na COVID-19, brakuje podstawowych artykułów dla leżących tam kilkudziesięciu zakażonych pacjentów.Dolnośląskie Centrum Praw Człowieka wspiera prof. Jaklewicz z PWr. Została zaatakowana za poparcie Strajku Kobiet
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d2/d7/15/z22901202M,Karolina-Jaklewicz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Profesor Karolina Jaklewicz, pełnomocniczka rektora Politechniki Wrocławskiej ds. przeciwdziałania dyskryminacji, poparła strajk kobiet. Jej postawa podzieliła pracowników uczelni. Teraz głos zabrało Dolnośląskie Centrum Praw Człowieka.


Sukces wrocławskich architektów. Zdobyli nagrody w prestiżowym konkursie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/51/4f/19/z26539857M,Wroclawskie-projekty-nagrodzone-i-wyroznione-w-kon.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wrocławskie osiedle Nowe Żerniki (WUWA2) zdobyło dwie nagrody w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie "Życie w Architekturze": "Ulubieniec Polski" i w kategorii "Najlepszy budynek wielorodzinny". Jury doceniło też dwa inne wrocławskie projekty.


Tysiące ludzi może stracić dostęp do wody. Bo rząd PiS i kopalnia Turów nie respektują unijnych przepisów
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fc/d3/18/z26034172M,Wyrobisko-w-kopalni-Turow.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ponad 50 organizacji pozarządowych, kilkudziesięciu europosłów, posłów oraz samorządowców podpisało się pod apelem do Komisji Europejskiej i polskiego rządu w sprawie szkodliwej działalności kopalni Turów.


Kronika epidemii, 23 listopada: Ponad tysiąc zakażeń w regionie, od soboty nowe wytyczne rządu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6d/4b/19/z26523245M,Testy-na-koronawirusa--Zdjecie-ilustracyjne.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w poniedziałek 15 002 przypadki zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku odnotowano czwarty wynik wśród województw.


Zwrócił uwagę na brak maseczki klientowi kwiaciarni. Skończyło się to bójką
<img src='https://bi.im-g.pl/im/77/95/18/z25778039M,Policja-w-czasie-epidemii-koronawirusa---zdjecie-i.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dwóch mieszkańców Głogowa pobiło się po tym, jak jeden z nich zwrócił drugiemu uwagę na brak maseczki ochronnej na twarzy. Sprawa będzie miała finał w sądzie.


Eksperci chwalą ekologiczną partyzantkę: "Wciąż o wiele łatwiej jest wyciąć drzewo, niż je posadzić"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/7b/3d/19/z26467195M,Miasto-Wroclaw-odkupilo-chryzantemy-od-sprzedawcow.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury urzędnicy i aktywiści wspólnie debatowali o tworzeniu miasta. Skupili się na problemach zieleni na Śródmieściu, zachęcali do ekologicznej partyzantki oraz podkreślali ważność panelu obywatelskiego.


Czy w sezonie pojeździmy na nartach? "Wtopimy, bo i tak poniesiemy koszta"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/05/d8/15/z22906629M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W sobotę rząd deklarował, że ośrodki narciarskie mogą być nieczynne do 17 stycznia. W poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin poinformował jednak o wypracowaniu kompromisu z branżą narciarską. Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'