informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Dwoje kandydatów na prezesa Agencji Kosmicznej. Odpadł faworyt oskarżony o szantaż przez zastępcę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/cd/c9/17/z24941261M,Siedziba-Polskiej-Agencji-Kosmicznej-w-Gdansku-w-P.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Polska Agencja Kosmiczna od kilku miesięcy nie ma prezesa. Pełniący te obowiązki Michał Szaniawski przepadł w trwającym konkursie. Miesiąc temu ujawniliśmy w "Wyborczej" list jego zastępcy do premiera, w którym oskarżał Szaniawskiego o szantaż. W konkursie uczestniczy obecnie dwoje kandydatów.Kolejarze wybrali firmę, która za ponad 17 mln zł wyremontuje dworzec w Tczewie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ac/d7/17/z24998572M,Tak-zmieni-sie-budynek-tczewskiego-dworca--Remont-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Remont dworca w Tczewie. Wybrany w przetargu wykonawca za 17,4 mln zł brutto odmieni oblicze budynku oraz układ drogowy wraz z zagospodarowaniem terenu. Prace, które potrwają niespełna dwa lata, rozpoczną się na przełomie sierpnia i września.Jeśli nie hotel, to co? Trzy propozycje, by Polanka Redłowska była miejscem dla wszystkich
<img src='https://bi.im-g.pl/im/05/8e/17/z24701189M,Polanka-Redlowska-w-Gdyni.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Całoroczny basen, wodny plac zabaw lub zieleń i amfiteatr. Aktywiści i mieszkańcy odpowiadają na wezwanie Wojciecha Szczurka, który zgodził się tymczasowo zamrozić ofertę sprzedaży działki na Polance Redłowskiej i przedstawiają własne propozycje jej zagospodarowaniaPomóżmy ośmioletniemu Kubie zachować sprawność. NFZ odmówił refundacji
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d6/d5/17/z24992982M,8-letni-Kuba-Szymelfenig-z-Gdanska-ma-wrodzony-nie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wrodzony niedorozwój kości udowej powoduje, że nogi ośmioletniego Kuby z Gdańska rosną nierównomiernie. Od trwałego kalectwa może go uchronić kosztowny zabieg, na który Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił refundacji.


Dyrektor festiwalu w Gdyni komentuje kontrowersje wokół nominacji do Złotych Lwów. "Nie złamano regulaminu"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9a/d3/16/z23933594M,43--Festiwal-Polskich-Filmow-Fabularnych-w-Gdyni--.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odniósł się do ostatnich kontrowersji z wyborem filmów, które w tym roku powalczą w Gdyni o Złote Lwy. "Zespół Selekcyjny zarekomendował 21 filmów, z czego 13 zostało zaakceptowanych przez Komitet" - czytamy w oświadczeniu dyrektora Leszka Kopcia.


Sporo nowości na gdańskim Jarmarku św. Dominika. Za kilka dni rusza 759. edycja
<img src='https://bi.im-g.pl/im/0b/ac/16/z23777035M,Jarmark-sw--Dominika.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika, który rozpocznie się w Gdańsku 27 lipca. Przez 23 dni atrakcje znajdą tam miłośnicy jedzenia, rzemiosła, antyków, kina i muzyki.


Amber Gold. Sąd chce przedłużyć areszt, bo wyrok będzie ogłaszał aż do jesieni
<img src='https://bi.im-g.pl/im/25/a7/17/z24802853M,Amber-Gold.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecyduje, czy Katarzyna i Marcin P., twórcy piramidy finansowej Amber Gold, pozostaną w areszcie przez kolejne trzy miesiące. Powód? Obecnie sędzia czyta 37. tom wyroku, a jest ich 60. Wymiar kary poznamy najpewniej jesienią.


Angielski Czechow na deskach Wybrzeża. Po premierze "Niezwyciężonego"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/c2/d6/17/z24997570M,-Niezwyciezony--Teatru-Wybrzeze.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Czy porozumienie społeczeństwa przepołowionego na skutek uprzedzeń i przekonania o własnej wyższości jest możliwe? Refleksja na ten temat jest osnową sztuki "Niezwyciężony" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego - najnowszej propozycji Teatru Wybrzeże.


Główne uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny w Warszawie, a nie Gdańsku. Tak chciał prezydent Duda
<img src='https://bi.im-g.pl/im/75/cd/11/z18667637M,Prezydent-Andrzej-Duda-na-76--rocznicy-wybuchu-II-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>To już pewne. Główne obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędą się w Warszawie, a nie na Westerplatte w Gdańsku. Tak zdecydował prezydent RP Andrzej Duda.


Cały Gdańsk fetuje. Zakończył się 23. Festiwal Feta
<img src='https://bi.im-g.pl/im/38/d6/17/z24994360M,Festiwal-Teatrow-Plenerowych-i-Ulicznych-Feta-w-Gd.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Widowiskowym spektaklem Voala i Duchamp Pilot zakończyła się kolejna edycja festiwalu teatrów plenerowych i ulicznych Feta. Impreza trwała cztery dni, a słoneczna pogoda działała na jej korzyść.


Wiadomosci, Bankowosć i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'