informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Świat, ktrego nie ma. Po premierze "Resztek" w Teatrze Wybrzeże
<img src='https://bi.im-g.pl/im/23/72/1a/z27732259M,-Resztki--w-Teatrze-Wybrzeze.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Jak pokazać zwykłą żydowską rodzinę w przededniu II wojny, u progu Holokaustu? Ewelina Marciniak, reżyserka "Resztek" w Teatrze Wybrzeże, umieszcza bohaterw w odrealnionej przestrzeni, ubiera w krzykliwe kostiumy, ale skupia się na ich emocjach.Policjanci sprawdzają, czy pasażerowie noszą maseczki. Są pouczenia i mandaty
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4a/72/1a/z27733834M,Policja--Policjanci-w-SKM-ach--Sprawdzaja--czy-pod.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Kilkadziesiąt pouczeń i kilka mandatw karnych dla osb, ktre w pociągach SKM nie przestrzegały panujących zasad sanitarnych.Puchar Polski. Lechia Gdańsk przegrała z III-ligowcem, sensacja w Nowym Dworze Mazowieckim
<img src='https://bi.im-g.pl/im/81/49/1a/z27562881M,Pilkarz-Lechii-Gdansk-Ilkay-Durmus.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Trener Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek chyba w najbardziej koszmarnych snach nie wyobrażał sobie, że pierwszą porażkę pod jego wodzą zespł poniesie z III-ligowcem. W 1/16 finału Pucharu Polski biało-zieloni sensacyjnie przegrali ze Świtem Nowy Dwr Mazowiecki 1:2.Tablica na kamienicy, w ktrej mieszkała profesor Penson. "Uczyła nas odwagi bez patosu"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ed/73/1a/z27734253M,Odsloniecie-tablicy-przed-kamienica--na-ktorej-mie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Prof. Joanna Muszkowska-Penson - więźniarka Ravensbrck, lekarka, działaczka opozycji w PRL - skończyła 100 lat. Na kamienicy w Gdańsku, w ktrej mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę


Gdańsk nie dostał z Polskiego Ładu pieniędzy na remont Długiego Pobrzeża. Miasto samo sfinansuje inwestycję
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9b/91/18/z25762715M,Remont-Dlugiego-i-Rybackiego-Pobrzeza-to-jedna-z-i.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Spośrd trzech inwestycji, ktre Gdańsk zgłosił do pierwszej edycji Polskiego Ładu, dofinansowanie otrzymała tylko przebudowa ul. Kielnieńskiej. Rządowego wsparcia nie dostał planowany od lat remont Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Jak ustaliliśmy, warta ponad 30 mln zł inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu miasta.


Puchar Polski. Arka Gdynia szczęśliwie wygrywa z III-ligowcem, cudowny gol 18-latka
<img src='https://bi.im-g.pl/im/17/73/1a/z27734807M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Grająca w mocno rezerwowym składzie Arka Gdynia bardzo męczyła się w 1/16 finału Pucharu Polski z III-ligową Lechią Zielona Gra, ale ostatecznie wygrała 1:0 po pięknym golu młodzieżowca Jerzego Tomala.


Rozpoczął się proces mordercy, ktry zabił 23-letnią Paulinę, a jej szczątki rozrzucił po polu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/7c/b9/18/z25925244M,Po-lewej--Paulina-P--Po-prawej--Patryk-D---podejrz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>21-letniemu Patrykowi D. z Nowego Dworu Gdańskiego grozi dożywocie za bestialskie zamordowanie byłej dziewczyny, Pauliny P. Rodzice ofiary do sądu przyszli ze zdjęciem crki.


Rzucił kamieniem w autobus, bo... nie lubi kierowcw komunikacji miejskiej
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4e/72/1a/z27733070M,Gdansk--Rzucil-kamieniem-w-autobus--Tlumaczyl-sie-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek z Kalisza miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Jechał motorowerem po ul. Bulońskiej. Zatrzymał go policjant po służbie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b9/72/1a/z27732153M,Gdansk--Jechal-zygzakiem-po-Bulonskiej--Zatrzymal-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W pewnym momencie kierujący motorowerem najechał na krawężnik i się przewrcił. Funkcjonariusz zatrzymał samochd i podbiegł, żeby udzielić mężczyźnie pomocy. Wwczas wyczuł od niego alkohol.


Koniec remontu na ul. Wajdeloty. Ruch został przywrcony, inwestycja czeka jeszcze na odbiory
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e6/72/1a/z27732966M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Najmodniejsza ulica Dolnego Wrzeszcza wreszcie jest znowu w pełni przejezdna. Na fragmencie Wajdeloty od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do ronda im. Grassa naprawiono nawierzchnię jezdni z kamiennej kostki.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'